Liečba a procedúry

SEDAVÝ KÚPEĽ VONKU - pohyb v termálnej vode 40°C na čerstvom vzduchu spojený s otužovaním.

PODVODNÁ (SUBAQUÁLNA) MASÁŽ - prevádza sa usmerňovaným prúdom vody. Najväčší tlak sa aplikuje na veľké svalové skupiny, najnižší na oblasť brucha, kĺbov. Vykonáva sa vo vani pod vodou.

PERLIČKOVÝ KÚPEĽ + ZÁBAL - kúpeľ vo vani s minerálnou termálnou vodou nad 37°C. Doba pobytu vo vode 20 min. Po kúpeli suchý zábal a kľud na lôžku.

PERLIČKOVÝ KÚPEĽ S MORSKOU SOĽOU + ZÁBAL - kúpeľ vo vani s minerálnou termálnou vodou nad 37°C s roštom, z ktorého do vody uniká vzduch, vytvárajúci vírenie vody. Klient to pociťuje ako jemnú masáž celého tela. Kúpeľ má veľmi príjemné relaxačné účinky. Odporúčaná dĺžka procedúry je 15-20 min. Do vody sa pridáva soľ z mŕtveho mora KAWAR, alebo vonné prísady.

VÍRIVÁ KASKÁDA - klient sedí vo vode siahajúcej až po hrdlo, kde sa víri voda pomocou elektricky poháňanej turbíny. Po stranách sú trysky, ktoré vytvárajú jemnú vodnú masáž. Teplota vody je nad 37°C. Dĺžka procedúry je 15 min. Vírivá kaskáda má aj relaxačné účinky.

ŠKÓTSKE STREKY - začíname teplou vodou 38°C po dobu 30 sekúnd, potom nasleduje studený strek 5-10 sekúnd. Niekoľko ráz to opakujeme, a procedúru zakončíme studeným strekom, po ktorom pacienta osušíme do sucha. Táto procedúra sa aplikuje na prekrvenie a masáž celého tela. Celá procedúra trvá 10 min.

KLASICKÁ MASÁŽ - sústava hmatov za účelom liečby. Ide o uvoľnenie svalstva a prekrvenie organizmu. Klasická masáž sa môže prevádzať na celom povrchu tela. Masáž celého tela trvá 30 min. Čiastočná masáž je v dĺžke 15 min.

REFLEXNÁ MASÁŽ - prevádza sa manuálne, najmä končekmi prstov bez masážneho prostriedku, tlakom na suchú kožu rôzne hlboko do podkožného väziva v miestach, ktoré sú reflexne zmenené. Tieto zmeny sú viditeľné zrakom na koži, alebo ich môžeme nájsť hmatom v podkoží. Pri reflexnej masáži je dôležité jej opakovanie 8-12x s prestávkami 2-3 dni. Odporúčaná dĺžka procedúry je 20 min.

KRÁĽOVSKÁ MASÁŽ - Indická masáž celého tela horúcim olejom s relaxačnými a antidepresívnymi účinkami. Dĺžka masáže je 1,20 hod.

MANUÁLNA LYMFODRENÁŽ - masáž lymfatických uzlín, ktoré sú uložené v lymfatických cestách. Hmaty sú veľkoplošné, krúživé, zachovávajú smer toku lymfy. Sila a intenzita hmatu sú závislé od konzistencie opuchu. Po manuálnej lymfodrenáži je potrebná kompresná bandáž. Pri kompresii stúpne interstaciálny tlak a filtrácia z krvných kapilár sa zníži.  (Dĺžka masáže 45-60 min.)

MASÁŽNE KRESLO - s jeho jedinečnými funkciami zastupuje skutočného maséra a ponúka Vám zážitok plnohodnotnej masáže. Relaxačné kreslo získava informácie o zatuhnutosti chrbta zo senzorov, ktoré porovnávajú zistené informácie o zmenách srdcovej tepovej frekvencie, teploty tela a elektrickej vodivosti pokožky. Tiež automaticky nastaví intenzitu a dĺžku masáže podľa výšky a váhy masírovanej osoby.

LÁVOVÉ KAMENE - masáž celého tela horúcimi lávovými kameňmi. Dĺžka masáže je 60 minút.

MASÁŽ RITUÁL - stará šamanská masáž celého tela teplými vrecúškami. Dĺžka masáže je 60 minút.

DIADYNAMIC - liečba nízkofrekvenčným elektrickým prúdom. Účinkom je zvýšené prekrvenie a zmiernenie bolesti svalov v oblasti aplikácie. Odporúčaná dĺžka  procedúry 5 min.

PHYACTION - liečba strednofrekvenčným prúdom (4000-5000 Hz). Aplikuje sa priložením vákuových elektród priamo na kožný povrch. Odporúčaná dĺžka  procedúry 15-20 min.

PULZNÝ MAGNET - terapia nízkofrekvenčným magnetickým pólom, ktoré prechádza celým organizmom a usmerňuje tok iónov v organizme a zvyšuje látkovú výmenu, dilatuje (rozširuje) cievy. Aplikuje sa na oblečené telo, môže sa používať aj pri sadre, aj na miestach, kde sa nachádzajú kovové časti po operáciách. Odporúčaná dĺžka  procedúry 20 min.

MAGNECON - prístroj pre aplikáciu pulzného magnetického poľa. V ortopédii je možné ho použiť tam, kde sa vyžaduje zvýšené prekrvenie na podklade vasodilatácie alebo neovaskularizácie, alebo pri stratách Kalcia. V neurológii má veľmi priaznivý vplyv pri regenerácii periférnych nervov. V rehabilitácii sa používa k ovplyvneniu celej rady bolestivých syndrómov. Odporúčaná dĺžka procedúry je 20 min.

ULTRAZVUK - vysokofrekvenčný prúd sa mení na mechanickú a tepelnú energiu. Účinkom je mikromasáž tkaniva a termický efekt. Masáž sa vykonáva lokálne priložením masážnej hlavice na miesto aplikácie. Odporúčaná dĺžka  procedúry 3-5 min.

HYDROGALVAN - štvorkomorový kúpeľ, ktorý umožňuje  hĺbkovú galvanizáciu väčších častí, alebo aj celého tela použitím vodných elektród. Hydrogalvan sa najčastejšie aplikuje pri bolestiach kĺbov, najmä malých kĺbov rúk a pri chronických zápalových ochoreniach väziva. Odporúčaná dĺžka procedúry je 20 min.

BIOPTRON, BIOLAMPA - terapia svetlom, má biostimulačný účinok. Ako doplnková liečba pri reume, zápaloch kĺbov a kožných ochoreniach. Urýchľuje hojenie rán. Dĺžka procedúry je 6-8 min.

DIATERMIA

SOLUX - svetloliečba, prekrvenie a uvoľnenie ztuhnutého svalstva, zásobuje tkanivo živinami. Odporúčaná dĺžka procedúry je 20 min.

HORSKÉ SLNKO - ultrafialové žiarenie. Dĺžka procedúry je 0,5 - 3 min.

PARAFÍNOVÉ ZÁBALY - parafín sa aplikuje na suchú kožu, predovšetkým na ruky a lakte, ponorením akrálnych častí končatín do parafínového kúpeľa pri teplote cca 60°C. Ponorenie sa opakuje viac krát za sebou. Odporúčaná dĺžka procedúry je 15 min.

PLYNOVÉ INJEKCIE - reflexná metóda, pri ktorej sa využíva účinok oxidu uhličitého, ktorý vyvoláva vasodilatáciu, odstraňuje bolesť a uvoľňuje stuhnuté svalstvo. Oxid uhličitý sa aplikuje do bolestivých oblastí, kĺbov končatín a do okolia jaziev. Aplikácia sa uskutočňuje v miestnosti na to určenej. Odporúčaná dĺžka procedúry je 5-7 min. Kontrola klienta potrebná 10 min. po aplikácii. Celková dĺžka procedúry je max.17 min.

PARAFANGO - zmes parafínu a suchého práškového bahna. Aplikuje sa pri teplote 52°C v plátoch pri bolesti jednotlivých častí tela. Odporúčaná dĺžka procedúry je 15 min.  

BODY CARE - trojdimenzionálnym "hadovitým" pohybom chrbtice, ležiac na vzduchovom matraci sa stavce pohybujú každým smerom. Príjemný, kývavý pohyb od hlavy až po päty zlepšuje prekrvenie a funkcie chrbtice, uvoľňuje svalstvo. Výživa platničiek sa zlepšuje do tej miery, že v počiatočných štádiách artrózy sa dokážu regenerovať, svalstvo pozdĺž chrbtice sa posilní. Stimulácia nervového systému uvoľní priedušky, vďaka čomu prúdi do pľúc maximum kyslíka. Zvýši sa množstvo krvi prúdiacej z pľúc, resp. do pľúc. Zvýši sa množstvo kyslíka v krvi a v bunkách, čo urýchľuje látkovú výmenu buniek. Odporúčaná dĺžka procedúry je 20 min.

ERGOMETER

INHALÁCIE

HYDROKINEZITERAPIA - cvičenie v termálnom bazéne. Odporúčaná dĺžka procedúry je 1 hod.

RAŠELINOVÉ ZÁBALY - zohriate rašelinové pláty na prehriatie svalov na chrbte alebo v krížovej oblasti. Odporúčaná dĺžka procedúry je 20 min.

INDIVIDUÁLNY TELOCVIK

SKUPINOVÝ TELOCVIK

SOĽNÁ JASKYŇA - liečivý účinok soli a v nej obsiahnutých minerálov je známy už stáročia...

JASKYNNÝ PARNÝ KÚPEĽ - 42°C maximálne 20 min

Vyhľadávanie

Mailing-list

 

PARTNERI:

Virtuálne prehliadky  |  Spinkaj.sk  |  Letenky

Konverzný kurz:
1 EUR = 30.1260 Sk
Suma:Mena:
 
otvoriť/zatvoriť